merakın peşinden koşanlar için!

Huberman Sahtekar mı?

Andrew Huberman hakkında ortaya atılan iddialar, ünlü podcaster’ın güvenilirliğini sorgulatıyor. The New York Magazine’de çıkan makalede Huberman’ın aynı anda 6 kadınla birlikte olması ve hepsine tek eşli olduğunu söylemesi, çevresindeki kişilere sözler verip bu sözleri son dakika tutmaması ve labaratuvarına aslında gitmemesi gibi pek çok iddia sıralanıyor. Son dönemde Huberman, Jay Shetty, Lex Fridman gibi podcast dünyasının ünlüleri, mega starları ve bilim insanları Neri Oxman ve Dan Ariely hakkında ortaya çıkan intihal ve verileri bilerek çarpıtma suçlamaları da eklenince kimlere nasıl güveneceğiz? 

Diğer bölümler

Hayata karşı geç kaldığını mı düşünüyorsun?

Şu an telefondan ve sosyal medyada bir şeylere bakıyorsun, Instagramda aşağı kaydırıyorsun.. Reels’lardan reels’lara geçiyorsun veya hikayelere bakıyorsun ya da artık bir şeyleri aramak için TikTok a giriyorsun…

Herkesin hayatı harika değil mi? Çevrene bakıyorsun, evlenenler, çocuk sahibi olanlar, lisenin en aptal insanı bile dünyayı geziyor… Ya sen? Hayatı çooookkktan kaçırmışsın, her şeye geç kalmışsın gibi değil mi?

Koşu ve Mental Dayanıklılık

Koşmak istiyorum ancak başlama motivasyonunu bulamıyorum. Günlük olarak koşmanın faydaları neler? Koşmak zihnime nasıl iyi geliyor? Koşmak mental dayanıklılığımı nasıl etkiliyor? Bu soruların yanıtlarını ve çok daha fazlasını #adidasSupernova konforunda, klinik spor psikoloğu Berceste Şeber ile adidas İstinye Park mağazasında canlı podcast’te konuştuk.

Murat Meriç ile BİRAz Sohbet

Pubinno ile yaptığımız canlı podcast serimiz BİRAz Sohbet’in konuğu Murat Meriç idi. Kendini bildi bileli plak topluyor; okuyor, dinliyor, dinlediklerini yazıyor, sevdiklerini çalıyor, meraklı, yazar, müzik araştırmacısı, ses biriktiricisi, radyo yayıncısı, dj… ve daha yaptığı harika pek çok iş var.